Naujiena

Veiklių moterų ir geradarių parama pildo svajones

2017-12-13
Post Image

Jonavos krašto moterų asociacija „Jonavietė“ sukvietė rėmėjus ir kitus sambūrį palaikančius asmenis į tradicinę labdaros šventę „Kai atviros širdys“. Renginys vyko erdvioje Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos aktų salėje lapkričio 24 dieną.

Kilnus tikslas

Vienuolika metų veikiančios asociacijos tikslas – finansiškai padėti gabiems ir talentingiems vaikams bei jaunuoliams, stokojantiems lėšų įgyvendinti savo svajones, bei stiprinti bendruomeniškumą. Tai paliudijo į šventinį vakarą susirinkęs gausus būrys rėmėjų, valdžios, politikos atstovų ir asociacijos idėjoms pritariančių jonaviečių.

Anot sambūriui vadovaujančios Jadvygos Rusilienės, „Jonavietės“ bendradarbiavimas su įmonėmis, verslininkais ir individualiais asmenimis pagrįstas „tikru, nesumeluotu pasitikėjimu“. Visos lėšos, kurias paaukoja geradariai, skiriamos jaunų žmonių talentams ugdyti.

„Mūsų pozicija – remti ne tik nepritekliuose gyvenančius moksleivius, bet ir tuos, kurie turi motyvaciją kažką kurti, pavyzdžiui, aktyviai dalyvauti visuomeninėje, sportinėje veikloje ar gerai mokytis. Juos verta paskatinti ir materialiai paremti. Pasitaiko moksleivių, kurie nerodo nei iniciatyvos, nei noro geriems darbams, o tik laukia, kad kas nors iš šalies jiems padėtų. Abejoju, ar jiems verta skirti paramą“, – svarstė J. Rusilienė.

Naujos pažintys

Ugdydamos bendruomeniškumo jausmą, šiemet sambūrio moterys įgyvendino du socialinius projektus. Už rėmėjų paaukotas lėšas pavyko suorganizuoti įdomią kelionę „Meilė Lietuvai – per pažinimą“ panemunės keliais. „Tikime, kad edukacinė išvyka paliko neišdildomų įspūdžių, o piliakalniai ar išlikę pilių bokštai suteikė galimybę susimąstyti apie mūsų šalies istorinę praeitį, – samprotavo asociacijos pirmininkė. – Rėmėjų dėka aplankėme Rusnę, pėstute keliaudami žvalgėmės po šią žvejų salą, paragavome skanios, vietos gyventojų ant laužo virtos žuvienės.“

Aktyvios moterys aplankė Stasės ir Juozo Janavičių, visą gyvenimą paskyrusių našlaičių globai, šeimyną Liepių kaime. Asociacijos narės džiaugėsi ir stebėjosi globotinių sportiniais pasiekimais ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. „Malonu, kad šeimynoje gyvenantys moksleiviai yra aktyvūs, turintys savo tikslus ir norintys pasirengti savarankiškam gyvenimui. Jie tikrai nusipelnė geros kalėdinės dovanos. Liepiškių šeimyna – pavyzdys visai Lietuvai“, – džiaugėsi pašnekovė.

„Jonavietė“ užmezgė pažintį su nuo rugpjūčio mėnesio veikiančiais Kulvos bendruomeniniais vaikų globos namais, kuriuose gyvena aštuoni nepilnamečiai. „Žvelgiant į buitinę pusę, atrodo lyg ir nieko juose netrūksta. Bet jaunas žmogus privalo tobulėti ir dvasiškai, jam reikalingos geros emocijos ir smagūs potyriai. Todėl asociacija nusprendė nudžiuginti globotinius kelione į vandens atrakcionų parką. Tikime, kad laikas, praleistas kitoje aplinkoje, nauji įspūdžiai padės geriau pažinti vieniems kitus ir įvertinti mūsų rėmėjų gerumą“, – vylėsi J. Rusilienė.

Nominacijų lietus

Baigiantis 2017-iesiems, „Jonavietės“ surengtas vakaras tapo geriausia proga padėkoti tiems, kurie padeda moterų asociacijai ugdyti jaunimą. Šventėje paskelbta dešimt nominacijų, skirtų geros valios žmonėms. Bene ilgiausią sąrašą sudarė „Ištikimiausiųjų rėmėjų“ pagerbimas. Tokio titulo nusipelnė Jolanta ir Arvydas Gasiai, Jurgita ir Kęstutis Macioniai, Vida ir Gintaras Stašioniai, Jolanta Damulienė, Dalia Kopūstienė, Vytautas Drungilas, Gintautas Brukas, R. Pluko įmonė „Rivauta“.

„Tradicinių renginių rėmėjų“ vardai suteikti Vitai ir Vytautui Venckūnams, Laimai ir Faustui Kriaučioniams, Hugo Bruner bei bendrovės „Jonavos grūdai“ vadovui Pauliui Kaseliui.

„Naujai atrastų rėmėjų“ nominacija paskirta Alfredui Sadzevičiui,  Almai ir Leonui Mirinauskams, Aidui Žiemiui, Eugenijui Zabarauskui, Mindaugui Balkui, Žydrūnui Raudžiui, Reginai Omercienei, bendrovei „Meistro pasaulis“ ir kavinei „Guru“.

„Stilingiausiais rėmėjais“ įvardyti Jūratė ir Marijonas Vencevičiai bei Svetlana ir Algis Vidauskai.

„Nuotaikos“ nominacija padėkota kun. Audriui Mikitiukui bei medikams Kristinai ir Raimundui Šeštokams.

„Vaišingiausiųjų“ apdovanojimu nominuoti Raimonda ir Algirdas Paplonskiai, Irena Kačerauskienė, Olga Vilkelienė ir Birutė Kavoliūnienė.

Rimantas ir Mindaugas Sinkevičiai tituluoti „Kartos“ nominacija, o Jūratei ir Jonui Sirvydžiams įteiktas moterų asociacijos „Jonavietė“ „Garbės piliečių“ apdovanojimas.

„Dosniausių rėmėjų“ vardai suteikti bendrovėms „Achema“ (gen. direktorius Ramūnas Miliauskas), „Lintera“ (direktorius Rimantas Činčys) ir „Redeka“ (vadovas Robertas Banys).

Neliko nuošalyje ir žiniasklaidos atstovės. „Info bitutėmis“ tituluotos Gintarė Vaiciekavičiūtė, Vera Semionova ir šių eilučių autorė.

Nominantams skambėjo Kauno muzikinio teatro solistų Karolinos Činikaitės, Martyno Stankevičiaus ir Nerijaus Noreikos (koncertmeisterė Greta Drenseikaitė-Paliulienė) dainos.

Svečių sveikinimai

Rajono Savivaldybės meras Eugenijus Sabutis atkreipė dėmesį į „Jonavietės“ išskirtinumą iš kitų labdaros organizacijų, nes ji suteikia galimybę vaikams tobulėti dvasiškai. „Labdaros fondas be visuomenės paramos negali egzistuoti. „Jonavietė“ – vienas geriausių mediumų, gebanti iš mūsų surinkti po gerumo dalelę ir atiduoti tiems, kuriems jo reikia. Linkiu būti ir ateityje šiuo mediumu“, – sakė rajono vadovas.

O Lietuvos Respublikos Seimo narys R. Sinkevičius, dėkodamas asociacijai už jos gerus darbus ir šiltus renginius, linkėjo: „Tegul jums sugrįžta dešimteriopai daugiau, negu įdedate įgyvendindamos savo idėjas.“ V. Venckūnas, primindamas artėjantį Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo 100-metį, kvietė šią svarbią istorinę datą sušildyti savo širdies meile, kaip tai daro „Jonavietės“ moterys. „Asociacija tegul būna tarsi motina, paglostanti ir vaikelio, ir žilo senuko galvą. Būkime visi laimingi, džiaugsmingi ir nepakartojami, nes nė viena praėjusi akimirka niekada nebepasikartos“, – mintijo jis.

„Jonavietės“ rėmėjas A. Gasys prisipažino, kad asmeninė parama asociacijai jam teikia malonumą. „Linkiu energijos, gerų rėmėjų ir malonių akimirkų“, – kalbėjo gydytojas.

Visą linkėjimų glėbį ir stebuklingą angelą, nešantį sėkmę visiems asociacijos gerbėjams, padovanojo jonaviečių bičiulės iš Panevėžio.

Tą vakarą daugelis susirinkusiųjų džiaugėsi veiklių moterų energija, dėkojo už gerumą, linkėjo, kad išsipildytų jų viltys, o idėjos virstų realybe.

Kalėdinė aura

Kalėdinę aurą skleidė ne tik artėjančių švenčių atributika – ant baltomis staltiesėmis užtiestų stalelių spindinčios žvakės, eglutės šakelės ir kankorėžiai, bet ir Meno mokyklos stygininkų bei akordeonistų muzika. O jungtinis įstaigos moksleivių ir Savivaldybės teatro Jaunimo grupės spektaklis „Uodų pasakos“ (režisierė Živilė Martinaitienė), respublikiniame konkurse pelnęs aukščiausią apdovanojimą, ne vieną privertė susimąstyti apie tai, kas vyksta su mumis ir šalia mūsų.

Šventės vakarą muzikinius sveikinimus susirinkusiesiems siuntė Arvydas Vilčinskas ir renginio vedėjas Ovidijus Lieponis.

Pasak vadovės J. Rusilienės, ateityje laukia daug darbų, o juos nuveikti padės iniciatyvi komanda, kuri, beje, šiuo metu ir formuojama.

„Ir šiandien gausus būrys susirinkusiųjų rodo, kad einame teisinga linkme. Jeigu ne šie žmonės, ne jų parama, mes neįstengtume nuveikti to, ką planuojame. Ačiū visiems. Bet labiausiai dėkojame šios mokyklos direktorei Romai Jurgilienei ir visam kolektyvui, kuris „Jonavietei“ nepasako žodžio „niekada“, bet savo laiką skiria tam, kad pajustume artėjančių Kalėdų dvelksmą ir pasidžiaugtume vieni kitais“, – dėkojo J. Rusilienė.

Irena Nagulevičienė

Jonavos krašto laikraštis "Naujienos", 2017-11-30 www.jonavosnaujienos.lt

 

GALERIJAVIRŠUS